Kup si proboha nový struny!!

Na YouTube existuje asi sto milionů bilionů srovnání starých a nových strun na (bas)kytaře. Nový struny zní líp. To asi ví každý. Ale možná je v tom ještě trochu víc, než jen lepší zvuk.

Kde nic není, ani ekvalizér nebere

Staré struny postrádají výšky. Víme. Možná tedy jen stačí je přidat na zesilovači, ne? Ne. Protože pokud struna “nevygeneruje” potřebnou frekvenci, není možné ji zesílit. Prostě proto, že tam žádná není. Zato ale mnohem lépe uslyšíte pískání a bzučení aparátu.

Musím do toho víc řezat

Při hraní s “mrtvými” strunami jsem si ale všiml ještě něčeho. Nástroj – obzvlášť akustická kytara – má mnohem menší dynamický rozsah. Celkově mi připadá tišší (i kvůli absenci výšek) a méně “znělá”. Mám tendenci do takové kytary mnohem víc řezat. Ale stejně. Zní to hůř a ještě k tomu dělám víc chyb. A právě proto, že staré struny ze mě dělají horšího kytaristu, je nikdy na svých nástrojích nechci.

Je to ale vždycky tak špatný?

 

Dovedu si představit, že kytaru se starými strunami použiju při nahrávání jako “efekt”. A zašlé hlazené baskytarové struny jsou dokonce žádoucí. A to je tak všechno. Jinak byste měli mít nové. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit na akustickou kytaru Elixiry, na elektrickou kytaru Elixiry nebo Daddario NYXL. Na baskytaru taktéž Elixiry nebo Daddario NYXL. Obzvlášť potahované Elixiry vydrží opravdu dlouhou dobu téměř jako nové. Tak nebuďte držgrešle a kupte si je!

Struny nestruny, hlavní je na kytary hrát. A co nejvíc to jde. 🙂 Ale občas s tím teda máme problém. Právě proto jsem pro vás připravil e-book 4 KROKY K TVŮRČÍMU RŮSTU.

Kontakt