Studio

Produkce a umělecká režie

Každý herec potřebuje režiséra. Každý muzikant potřebuje producenta. Dobrá produkce nasměruje umělce k co možná nejlepšímu výsledku, obzvlášť u nezkušených muzikantů, kteří netuší, co vše je při nahrávání potřebné nebo dokonce možné. Rád vás budu takto režírovat.

Nevíte, jak si tuto spolupráci představit? Pošlete mi svoji nahrávku a já vám rád popíšu, co bychom spolu při nahrávání řešili, na co se zaměřovali, co třeba trochu upravili a co už zlepšovat není třeba 🙂

Click or drag a file to this area to upload.

Nahrávání, technická režie a střih

Nahrávací studio poskytuje mnoho způsobů, jak umělecký výkon zaznamenat. V dnešní počítačové době možná až přiliž mnoho. Jako zkušený zvukař vám zajistím ideální nazvučení a postup realizace nahrávky. Můžeme se držet standardů, můžeme experimentovat - fanzatii se meze nekladou! Výsledný záznam také sestříhám a připravím pro mix a mastering.

Mix a mastering

Správné poměry hlasitostí nástrojů, citlivě použité efekty (někdy i necitlivě, kdež je to třeba), jemné dozvuky i brutální zkreslení. Toto vše vám poskytnu v mixu vaší hudby. Nakonec nahrávku ve fázi masteringu přivedu k optimální poslechové hlasitosti a přidám poslední úpravy. Také mohu zajistit mastering u externího masteringového inženýra.

Petr Najman - Baskytarista, kterému kdysi bylo málo brnkat v kapelách, tak založil nahrávací studio.

 

Snažím se nejen zaznamenat zvuk, ale přidat i něco navíc, zkrátka aby výsledek "zatahal za ucho". Rád tvořím a vymýšlím nové věci a způsoby, jak je realizovat. Hraju na baskytaru, kytaru (el. i ak.), mandolínu, cajon, klávesy a další nástroje. Kromě zvukařiny taky hraju v kapelách i solově, píšu povídky, velmi amatérsky fotím, vařím těstoviny a pracuju v Radiu Proglas. Prý mám nebeskou trpělivost (nevím...)